Dela Clair

Dela Clair - Luxusné šperky, ktoré nemajú čas na oddych

Susane, značka ručne vyrábaných šperkov, ktorá s narastajúcim počtom klientov a zvyšujúcim sa podielom na trhu dospela na hranu svojho potenciálu a začala stagnovať. Preto zadanie od klienta bolo jednoznačné:  Podarilo sa nám vyvinúť unikátne šperky, ktoré je možné skladať a kombinovať navzájom, čo je veľmi unikátne a potrebujeme produkt dostať na trh. Problém je, že dlhodobo zvyšujeme kvalitu a prinášame nové jedinečné produkty, ale zároveň sme nútení znižovať aj cenu, čo je neudržateľné.

Vytvorili sme pre klienta

Naming produktov
Analýza trhu
Analýza konkurencie
Marketingová stratégia
Brand positioning
Cenotvorba produktu
E-shop
Firemná identita

SEO
Online marketing
Správa sociálnych sieti
Business fotenie
Produktové fotenie
Produktový katalóg
Reklamné tabule
Marketingové konzultácie
Promo video

Cesta od lacného produktu k prémiovej značke
Výroba šperkov je dynamický a rýchlo sa meniaci segment. Zákazníci sú stále viac náročnejší a výrobcov sa rodí ako húb po daždi, preto je potrebné neustále inovovať. Našim zadaním bolo definovať positioning značky a rebrandovať značku tak, aby korešpondovala s novou víziou spoločnosti a vychádzala z know-how značky. Po analýze trhu, konkurencie a potenciálu trhu sme sa zhodli s klientom, že značka potrebuje nielen rebranding, ale aj kompletnú prestavbu biznis modelu značky. V prvej fáze sme prišli s positioningom značky na slovenskom trhu a pripravili marketingovú stratégiu na expandovanie značky na európsky trh. Následne sme priniesli nový naming značky Dela Clair a pre jednotlivé tzv. produktové rodiny šperkov (Mia, Liona, La Picola, Fiollo, Arabela, Castella Di Capa) aj pre špeciálnu edíciu Lady Dela Clair 2019 – La Via Maria tak, aby sa aj do budúcna zabezpečil jednotný koncept produktových rád. Tretia fáza priniesla novú firemnú identitu a e-shop pre značku Dela Clair. Záverečná fáza projektu sa niesla v kreatívnom duchu biznis maratónu produktových fotení a tvorby videí, ktorého výsledkom bola príprava samotnej reklamnej kampane a zavedenie novej značky na trh.
Dela Clair

... lebo prvý dojem je len jeden

Vizuálna identita je kľúčovým prvkom každej značky, no v tomto prípade to bolo ešte o niečo dôležitejšie. Ide o prémiové produkty najvyššej kvality vo svojej triede a ručne vyrábané šperky s vysokou pridanou hodnotou pre tých najprominentnejších klientov. Preto súčasťou dizajn manuálu okrem štandardných prvkov ako je logo, vizitka, pätička e-mailu, hlavičkový papier, leták, banner atď., nesmeli chýbať ani prvky ako sú veľtrhové a výstavné vybavenie, stany, pulty, vitríny atď. A mysleli sme aj na také maličkosti ako sú certifikáty pravosti a originality, krabičky na mieru, taštičky, baliaci materiál a sprievodný list, ktorý rozpráva príbeh o pôvode a histórií šperku.

Na detailoch záleží

Pri tvorbe marketingovej stratégie a neskôr samotnej kampane sme prišli s nápadom postaviť brand značky na tzv. “Lady Dela Clair”, inak povedané modelke roka, ktorá bude počas celého roka tvárou značky. Keďže ide o veľmi jedinečnú a originálnu značku s nezameniteľným produktom, značka dala príležitosť novým tváram pred známymi osobnosťami, ktoré sa už spájajú s inými značkami v rôznych segmentoch. Preto sa prvou Lady Dela Clair stala neznáma modelka Mária Stašková.

Dela Clair vizuál
Dela Clair portfólio
Táto marketingová stratégia nám priniesla možnosť mať v každej krajine lokálnu Lady Dela Clair, ktorá počas celého roku prezentovala a reprezentovala značku. Nielen v rámci všetkých fotení a propagačno-prezentačných materiálov, ale aj v rámci všetkých udalostí, ktoré značka zastrešovala a eventov, kde modelka nosila vždy výlučne šperky Dela Clair. Zároveň táto stratégia umožňuje tvoriť množstvo kvalitného propagačného materiálu ako fotky, videá, PR články atď., ktoré v rámci marketingu pôsobia zaujímavo a nenásilne. Zároveň značka každoročne usporadúva súťaž, v ktorej vyberá novú Lady Dela Clair pre nasledujúci rok.
Dela Clair modelka
Dela Clair produktové fotenie
Dela Clair šperky
Dela Clair náušnice

REZERVUJTE si termín telefonickej konzultácie ZDARMA

Počas 30 min. konzultácie identifikujeme vaše potreby a ciele. Následne navrhneme optimálne riešenie.
Konzultácia zdarma
jún 2024
Po
Ut
St
Št
Pi
27
28
29
30
31
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28