Skating sports

Skating sports

Skating Sports Prešov je unikátny športový klub, ktorý podporuje integráciu detí s mentálnym postihnutím do spoločnosti. My sme nesmierne hrdí, že sme mohli na tomto projekte pracovať a prispieť tak svojou troškou dobrej veci. Hovorí sa, že “hudbou k srdcu, srdcom k tancu” no krasokorčuliari s mentálnym hendikepom dávajú tomuto mottu úplne iný rozmer.

Vytvorili sme pre klienta

Firemnú identitu
Web stránku
Kreatívnu kampaň „Sofia hľadá partnera“
Promo video
Obsah pre sociálne média
Reportážne fotenie

Brífing
Identifikované nedostatky zo strany klienta boli: slabé povedomie o klube, malý záujem zo strany sponzorov o klub a celkovo o krasokorčuľovanie ako aj zlá, alebo skôr žiadna vizuálna identita klubu. Preto našou úlohou bolo v prvom rade vytvoriť vizuálnu identitu značky Skating sports Prešov a FSC Crow Aréna Košice, nový web a reklamnú kampaň.

... lebo prvý dojem je len jeden

O úspechu každého športového klubu rozhodujú viac či menej dva základné faktory, financie, teda sponzori a športovci. Bez financií sa nedá zabezpečiť kvalitný tréning a rozvoj športovcov. Bez talentovaných a zanietených športovcov zas nebudú dobré výsledky. Preto sme sa rozhodli vytvoriť pre Skating sports vizuálnu identitu značky a komunikačnú stratégiu tak aby sme oslovili a zanechali dobrý dojem u týchto dvoch cieľových skupín. Nové logo, farby, fonty, prezentačné a propagačné materiály, web a množstvo reportážnych fotiek a videí, ktoré ukazovali, čo všetko klub pre svojich športovcov robí a aké súťažné výsledky dosahujú. Keďže klub vychoval 5-násobnú majsterku Slovenska a 4-násobnú majsterku Slovenského pohára Máriu Sofiu Pucherovú, ktorá v tom čase prechádzala od sólovej súťaže k párom a hľadala si partnera, využili sme to a postavili sme úvodnú kampaň na jej silnom príbehu. Pripravili sme kampaň „Sofia hľadá partnera“, ktorá na jednej strane ukazovala úspechy klubu a na druhej strane poukazovala na vnútornú dilemu mladej talentovanej krasokorčuliarky, ktorá dokázala vo svojej doterajšej kariére takmer všetko čo mohla, no nevedela sa pohnúť ďalej čo je problémom mnohých mladých športovcov. V tejto fáze je dôležité, aby mali okolo seba dobrý tím trénerov, ktorí im pomôžu prejsť týmto obdobím. Skating sports Prešov a FSC Crow Aréna Košice majú najlepšie športové zázemie na Slovensku a v trénerskom tíme majú okrem špičkových slovenských trénerov aj najlepších ukrajinských trénerov, ktorí sú niekoľkonásobnými majstrami Ukrajiny a Európy. Toto všetko sme spojili v promo videu v neštandardne dlhšom formáte, no so  silnou emóciou a príbehom, ktorý odzrkadľuje Sofiin život a jej 5 fázové tréningy 7 dní v týždni, prerušované školou a problémami typickej tínedžerky.

Love brand tvoria detaily a maličkosti
Keďže našou cieľovkou boli firmy, ktoré zaujíma reklama a mladí športovci, zvolili sme ako hlavné online komunikačné kanály Facebook a Instagram. Už v prvotnej fáze projektu, pri tvorbe vizuálnej identity, sme mysleli na celkovú stratégiu,  a preto sme pripravili vizuálne zaujímavý a charakteristický feed, ktorý je v prvom rade graficky spracovaný tak, aby bol nezameniteľný a korešpondoval s vnímaním a s vkusom cieľovky. Následne sme do grafických šablón osádzali obsah a fotky podľa aktuálnej kampane a komunikačnej stratégie podľa toho, na ktorú cieľovku sme chceli aktuálny obsah cieliť. Toto všetko sme prepojili s offline aktivitami ako sú Talk Show Prešov, kde majiteľka klubu a krasokorčuliarka Sofia Pucherová porozprávali o tom ako sa tento projekt robil a ako pomáhajú deťom s Downovým syndrómom, ktoré neizolujú, ale práve naopak, trénujú na jednom ľade so športovcami bez hendikepu. Tým sa nám podarilo vyzbierať množstvo príspevkov nie len od firiem, ale aj od súkromných osôb, čo pomohlo sociálne slabším deťom, ktoré dostali korčule či športové vybavenie zdarma.

REZERVUJTE si termín telefonickej konzultácie ZDARMA

Počas 30 min. konzultácie identifikujeme vaše potreby a ciele. Následne navrhneme optimálne riešenie.
Konzultácia zdarma
jún 2024
Po
Ut
St
Št
Pi
27
28
29
30
31
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28